Hotline: +421 905 589 921     

HomeInformacné materiályPracovné úrazySmrteľný pracovný úraz v Železiarňach

Smrteľný pracovný úraz v Železiarňach

V podbrezovských železiarňach sa ráno 27.03.2017 stala tragédia. Z medializovaných informácií je zrejmé, že zamestnanec firmy spadol cez šachtu na odpad do horúceho železa s teplotou okolo 1500 stupňov Celzia.

Podľa predbežných zistení pracovník meral teplotu roztaveného kovu. Jeho kolega mal do neho naraziť pracovným strojom tak nešťastne, že cez šachtu spadol do horúceho železa. Spolupracovníkom sa podarilo vytiahnuť len časť jeho tela. Prípadom sa zaoberá polícia. Šetrenie pracovného úrazu inšpektormi práce potvrdil hlavný inšpektor práce Banskobystrického kraja František Košč. Ak zistia, že zamestnávateľ porušil pracovné predpisy, hrozí mu pokuta viac ako 33-tisíc eur.

Tragické úmrtie zamestnanca železiarní potvrdila pre TASR samotná spoločnosť ŽP. Ako konštatuje vo svojom vyjadrení, smrteľný úraz sa stal v prevádzkarni Oceliareň. "Prípad vyšetruje polícia a pracovníci Inšpektorátu práce Banská Bystrica v súčinnosti s odborom Bezpečnosti práce a životného prostredia ŽP, a. s.

Vedeniespoločnosti ŽP vyslovuje hlbokú ľútosť a úprimnú sústrasť rodine," uvádza sa v stanovisku. Banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová informovala, že v prípade nariadili súdnu pitvu. Nebohý bol z Mýta pod Ďumbierom a podľa polície k jeho smrti došlo pri vykonávaní pracovnej činnosti pri elektrickej oblúkovej peci.

Okolnostiúmrtia vyšetrujú.

Zdroj: aktuality.sk, tvnoviny.sk, tasr, webnoviny.sk

 

 

Našou prácou prispievame k predchádzaniu pracovným úrazom a ďalším poškodeniam zdravia pri práci. Ak sa rozhodnete, že s tým vo vašej firme niečo chcete urobiť, tak nás neváhajte kontaktovať a radi vám s tým pomôžeme.

Go to top